Przewodnik po zakupach

ZWROT TOWARU

REKLAMACJE

FORMY PŁATNOŚCI

KOSZTY I FORMY DOSTAWY

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIEŃ

FAQ

ZWROT TOWARU

CHCESZ ZWRÓCIĆ PRODUKT? NIE MA PROBLEMU!

 • Masz prawo zwrócić zakupiony produkt w przeciągu 30 dni od dnia otrzymania przesyłki (prawo odstąpienia od umowy sprzedaży)
 • Nie musisz podawać powodu zwrotu (odstąpienia), chociaż będziemy wdzięczni za taką informację - wykorzystamy ją przy konstruowaniu oferty sklepu i ulepszaniu jego działania.
 • Termin zwrotu płatności może wynieść od 5 do 14 dni na zasadach określonych w przepisach prawa.
 • Jeśli zapłaciłeś za zamówienie gotówką przy odbiorze i podasz nam numer rachunku bankowego, zwrot nastąpi na wskazany nr rachunku. W razie braku podania nr rachunku bankowego, zwrot nastąpi w takiej formie w jakiej dokonałeś płatności.
 • Jak dokonać zwrotu

REKLAMACJE

Na wszystkie produkty kupione w sklepie przysługują Ci uprawnienia z tytułu wad stanowiących o niezgodności towaru z umową przez okres 2 lat od daty zakupu zgodnie z ustawą z dnia z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Krok po kroku - jak zareklamować produkt?

 1. Formularz reklamacyjny (ściągnij, format .PDF) – wydrukuj go i dokładnie wypełnij.
 2. Możesz również własnoręcznie przygotować opis reklamacji wzorując się na treści formularza, zachęcamy jednak do skorzystania z przygotowanego przez nas formularza, który znacznie ułatwi Ci dokonanie reklamacji.
 3. Wyślij reklamowany produkt razem z formularzem na adres:

  Answear.com S.A.
  Kokotów 812 C, 32-002 Kokotów
  z dopiskiem „ANSWEAR.com - reklamacja”
  lub przynieś go do Punktu Odbioru w Krakowie na Aleji Pokoju 18

 4. Reklamacje rozpatrywane są niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu.
 5. W przypadku, gdy reklamacja zostanie uznana za zasadną, spełnimy roszczenie reklamacyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie rękojmi.
  Pamiętaj:
  Wybierz pewny sposób dostarczenia przesyłki, np. skorzystaj z usług kuriera, a w ostateczności - nadaj paczkę z tzw. potwierdzeniem nadania.

Pozasądowe sposoby rozstrzygania sporów:

 1. Informujemy, że Klientowi będącemu konsumentem przysługuje możliwość skorzystania z następujących, pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji oraz dochodzenia roszczeń: (i) możliwość zwrócenia się z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej (np. http://www.wiih.org.pl/); (ii) wystąpienie z wnioskiem o rozpoznanie sprawy przez Stały Polubowny Sąd Konsumencki działający przy odpowiednim Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej (np. http://bip.malopolska.pl/wiihkrakow/Article/id,112169.html); (iii) zwrócenie się do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów o pomoc w zakresie ochrony interesów i praw konsumentów (np. http://konsument.um.warszawa.pl/). Bezpłatną pomoc konsumentom w zakresie ochrony ich praw i interesów świadczą także organizacje społeczne, takie jak m.in. Federacja Konsumentów (http://www.federacja-konsumentow.org.pl/).
 2. Jednocześnie informujemy, że powyższe postępowanie ma charakter dobrowolny i obie strony muszą wyrazić na nie zgodę.
 3. Jeżeli dokonujesz zakupu Towarów jako konsument, jesteś także uprawniony do skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania sporów i dochodzenia roszczeń w postaci platformy interaktywnej ODR (Online Dispute Resolution), zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany Rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/WE, zwanym dalej „Rozporządzeniem w sprawie ODR”.
 4. Platforma ODR jest interaktywnym narzędziem udostępnionym konsumentom z Unii Europejskiej, za pomocą którego można złożyć skargę. Poniżej zamieszczamy lik do platformy ODR: http://ec.europa.eu/consumers/odr/    

  Stosownie do Art. 1 Rozporządzenia w sprawie ODR celem powstania platformy ODR jest udostępnienie konsumentom narzędzia ułatwiającego niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami na terytorium Unii Europejskiej.

 5. Adres e-mail Sklepu Internetowego do kontaktu z Klientami jest następujący: sklep@answear.com.

Pliki do pobrania

Formularz reklamacyjny

FORMY PŁATNOŚCI

Jak mogę zapłacić za zamówienie?

 1. "Za pobraniem" – gotówką kurierowi, przy odbiorze przesyłki, w Punkcie Odbioru w Krakowie (gotówką lub kartą płatniczą).
 2. "Płatność on-line (przedpłata)" – za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych DotPay.pl możesz zapłacić:
  1. kartą kredytową: Visa, MasterCard, Diners Club/Discover, POLCARD, JCB, Maestro
  2. szybkim przelewem elektronicznym: lista dostępnych banków jest widoczna podczas składania zamówienia
  3. zwykłym przelewem bankowym: wygenerowany podczas składania zamówienia druczek należy wydrukować lub przepisać dane do przelewu na czysty formularz; można przesłać nam zeskanowane potwierdzenie dokonania przelewu, co znaczenie przyśpieszy zaksięgowanie wpłaty
  4. Nowość! Kup teraz, zapłać za 30 dni z PayPo - PayPo umożliwia robienie zakupów do 1000 zł bez koniecznośći opłacenia ich.
   Jak to działa? 
   Składając zamówienie wybierz metodę płatności PayPo.
   Po podsumowaniu zamówienia i zatwierdzeniu przez kliknięcie Zamawiam i Płacę, nastąpi przekierowanie do strony PayPo.
   Na stronie PayPo należy wskazać podstawowe dane (numer PESEL), tak, aby PayPo w Twoim imieniu mogło uregulować rachunek za zakupiony towar.
   Twoje zamówienie zostaje wysłane zgodnie z wybraną metodą dostawy.
   Od momentu złożenia zamówienia masz 30 dni na jego opłacenie. Możesz też dokonać zwrotu zamówienia, nie ponosząc kosztów zakupu. W takim przypadku rozlicza się z nami PayPo.
   Po wybraniu metody PayPo.pl zostaje Pan/Pani przekierowany do PayPo. W pierwszym kroku należy wprowadzić numer PESEL, następnie kod potwierdzający transakcję wysłany poprzez SMS - to proste! W trakcie kilku sekund PayPo prezentuje decyzję. Dostaniesz również mail z potwierdzeniem transakcji oraz podsumowaniem. Dodatkowo przychodzi mail z dostępem do Panelu Klienta. W przypadku negatywnej weryfikacji prezentujemy informację o powodzie odrzucenia. Jeżeli klient się nie zgadza z decyzją PayPo zawsze ma prawo do oceny dodatkowej przez dział analizy ryzyka finansowego.
   Za odroczenie płatności o 30 dni Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Płaci tyle ile wynosiła faktyczna wartość towaru.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy pobieracie dodatkowe opłaty np. za płatność kartą kredytową?

 • Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za wybraną formę płatności.

Jak szybko księgujecie wpłaty na koncie?

 • Wszystko zależy od wybranej formy płatności. Najpóźniej zaksięgujemy płatność za pośrednictwem tradycyjnego przelewu (nawet 2-3 dni), natomiast weryfikacja płatności kartą kredytową lub szybkim przelewem trwa zazwyczaj kilka - kilkanaście minut.

KOSZTY I FORMY DOSTAWY

ANSWEAR.com zapewnia swoim klientom następujące formy dostawy:

 • Kurier DPD/ GLS
 • X-press Couriers - dostawa tego samego dnia
 • Odbiór w Salonach Answear i Medicine (zobacz listę Salonów>>)
 • Odbiór w punkcie w Krakowie

Jakie są koszty dostawy?

Poniżej informacjo o standardowych kosztach wysyłki poza okresem promocji. 

 • Kurier DPD
  zamówienie poniżej 150 zł - koszt 9 zł
  zamówienie od 150 zł - koszt 0 zł
 • Poczta Polska - kurier Pocztex
  zamówienie poniżej 150 zł - koszt 9 zł
  zamówienie od 150 zł - koszt 0 zł
 • Dostawa tego samego dnia X-press Couriers 
  zawsze 12 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Odbiór w salonach Medicine
  zawsze 0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Odbiór w punkcie w Krakowie
  zawsze 0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Odbiór w punkcie Pickup DPD
  zawsze 0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Wysyłka do Uni Europejskiej
  zamówienie poniżej 500 zł - koszt 39,9 zł*
  zamówienie powyżej 500 zł - koszt 0 zł

  *Z uwagi na konieczność transportu lotniczego, koszt wysyłki do Grecji wynosi 79,90zł. Wysyłki do najbardziej oddalonych regionów UE, oraz terytoriów specjalnych i zamorskich UE, nie realizujemy.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy mogę wybrać dowolną metodę dostawy dla każdego towaru?
W przypadku dostawy kurierem DPD/GLS i odbioru w salonach Answear i Medicine nie ma żadnych ograniczeń co do zakupionego towaru.

W jakich godzinach dostarczacie przesyłki?

 • Kurierzy dostarczają przesyłki w dni robocze, najczęściej w godzinach 8.00 – 18.00. Wszystko zależy od miejsca dostawy, warunków pogodowych oraz samego spedytora.

Czy kurier zadzwoni przez doręczeniem przesyłki?

 • W większości przypadków kurierzy dzwonią do odbiorców przesyłek, ale nie możemy tego zagwarantować – kurier nie ma takiego obowiązku.
 • W przypadku wyboru jako metody dostawy opcji "Odbiór w Salonie" zostaną Państwo poinformowani SMSem w momencie, gdy przesyłka dotrze do wybranego przez Państwa Salonu.

Co jeśli przesyłka kurierska się opóźnia?

 • Najprościej skontaktować się z firmą kurierską i podać numer przesyłki.
 • DPD Polska Sp. z o.o. pod numerem tel. (22) 577 55 55(22) 577 55 55 (od pon. do soboty w godz. 06:00 - 18:00)
 • GLS Infolinia dla telefonów stacjonarnych: +48 804 262 262; Infolinia dla telefonów komórkowych: +48 46 814 82 20+48 46 814 82 20 (od pon. do piątku od 7:00-19:00)
 • Interweniować można też w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr tel. (12) 312 27 27(12) 312 27 27 lub korzystając z formularza kontaktowego.

Uwaga! Prosimy o sprawdzenie przesyłki przed odbiorem. W razie uszkodzenia podczas transportu prosimy o sporządzenie przy kurierze protokołu szkody i skontaktowanie się naszym Biurem Obsługi Klienta.

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIEŃ

Jak szybko wysyłacie towar?

 • zamówienia złożone od poniedziałku do piątku
  Zamówienia złożone i skompletowane od poniedziałku do piątku do godz. 16 - nadawane są standardowo tego samego dnia z dostawą do Klienta w następnym dniu roboczym.
 • zamówienia złożone w pozostałe dni
  Zamówienie złożone w soboty, dni wolne od pracy i święta wysyłane są standardowo w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym zamówienie zostało złożone.

Zamówienia płatne on-line (przedpłata: karta kredytowa, przelew) wysyłane są w takim samym terminie o ile wpłata zostanie zaksięgowana na koncie przed godziną 16:00. Wybierając taką formę płatności - polecamy składać zamówienie nieco wcześniej.

Przykład:

Jeśli zamówienie zostanie złożone we wtorek o godz. 15.00 - przesyłka powinna dotrzeć do Klienta w środę. Jeśli zostanie złożone w sobotę o 15.00 - przesyłka zostanie nadana w poniedziałek z przewidywaną dostawą na wtorek.
W wyjątkowych sytuacjach powyższe terminy mogą ulec wydłużeniu, o czym Klient będzie informowany przez obsługę sklepu najszybciej jak to możliwe.

W jakim czasie firma kurierska dostarcza przesyłkę?

 • Kurier na terenie Polski
  Nasza umowa z firmą kurierską przewiduje dostawę na następny dzień roboczy po nadaniu przesyłki, czyli zazwyczaj 24h od złożenia zamówienia.
 • Odbiór w salonie
  W przypadku wyboru tej metody dostawy czas realizacji zamówienia wynosi zazwyczaj do 72 godzin. Do czasu realizacji zamówienia nie wliczają się weekendy i dni wolne od pracy.
  (sprawdź listę Salonów>>)
 • Odbiór w punkcie w Krakowie
  Zamówienia złożone i skompletowane od poniedziałku do piątku do godz. 16:00 standardowo czekają na Klienta w punkcie odbioru od godz. 18:00. Zamówienia złożone po godz. 16:00 są gotowe do odbioru w następny dzień roboczy. O możliwości odbioru paczki klienci informowani są poprzez wiadomość SMS.

FAQ

 

ZANIM ZAMÓWIĘ…

Jaki jest koszt dostawy?

Poniżej informacjo o standardowych kosztach wysyłki poza okresem promocji. 

 • Kurier DPD
  zamówienie poniżej 150 zł - koszt 9 zł
  zamówienie od 150 zł - koszt 0 zł
 • Poczta Polska - kurier POCZTEX
  zamówienie poniżej 150 zł - koszt 9 zł
  zamówienie od 150 zł - koszt 0 zł
 • Dostawa tego samego dnia X-press Couriers 
  zamówienie poniżej 150 zł - koszt 9 zł
  zamówienie od 150 zł - koszt 0 zł
 • Odbiór w salonach Medicine
  zawsze 0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Odbiór w punkcie w Krakowie
  zawsze 0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Odbiór w punkcie Pickup DPD
  zawsze 0 zł - bez względu na wartość zamówienia
 • Wysyłka do Uni Europejskiej
  zamówienie poniżej 500 zł - koszt 39,9 zł*
  zamówienie powyżej 500 zł - koszt 0 zł

  *Z uwagi na konieczność transportu lotniczego, koszt wysyłki do Grecji wynosi 79,90zł. Wysyłki do najbardziej oddalonych regionów UE, oraz terytoriów specjalnych i zamorskich UE, nie realizujemy.

Czy muszę rejestrować się, aby złożyć zamówienie?

Zamówienie mogą złożyć jedynie zalogowani użytkownicy. Dzięki temu możliwe będzie śledzenie statusów zamówienia, śledzenie przesyłki, przeglądanie historii zakupów, uczestniczenie w konkursach i akcjach promocyjnych, korzystanie z programu lojalnościowego Answear Club oraz darmowego zwrotu produktów.

Jak skorzystać z punktów Answear Club podczas składania zamówienia?

W celu wykorzystania środków zgromadzonych w Answear.Club należy być zalogowanym Opcja dokonania upustu poprzez wirtualne złotówki dopostępna jest w dolej części ekranu koszyka (w jego rozwijanym elemencie ) Należy zaznaczyć oraz zatwierdzić opcję wykorzystania środków. Kwota zakupów automatycznie się obniży.Proszę pamiętać, że środki Answear. CLub można wykorzystać tylko na produkty w cenie regularnej.

Jak szybko wysyłacie towar?

 • zamówienia złożone od poniedziałku do piątku
  Zamówienia złożone i skompletowane od poniedziałku do piątku do godz. 16 - nadawane są standardowo tego samego dnia z dostawą do Klienta w następnym dniu roboczym.
 • zamówienia złożone w pozostałe dni
  Zamówienie złożone w soboty, dni wolne od pracy i święta wysyłane są standardowo w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym zamówienie zostało złożone.
  Zamówienia płatne on-line (przedpłata: karta kredytowa, przelew) wysyłane są w takim samym terminie o ile wpłata zostanie zaksięgowana na koncie przed godziną 16:00. Wybierając taką formę płatności - polecamy składać zamówienie nieco wcześniej.
  Przykład:
  Jeśli zamówienie zostanie złożone we wtorek o godz. 15.00 - przesyłka powinna dotrzeć do Klienta w środę. Jeśli zostanie złożone w sobotę o 15.00 - przesyłka zostanie nadana w poniedziałek z przewidywaną dostawą na wtorek.
  W wyjątkowych sytuacjach powyższe terminy mogą ulec wydłużeniu, o czym Klient będzie informowany przez obsługę sklepu najszybciej jak to możliwe.

W jakim czasie firma kurierska dostarcza przesyłkę?

 • Kurier DPD/GLS
  Nasza umowa z firmą kurierską przewiduje dostawę na następny dzień roboczy po złożeniu zamówienia, czyli średnio 24h od złożenia zamówienia.
 • Poczta Polska - kurier Pocztex
  Czas realizacji zamównienia wynosi zazwyczaj 24 godzin.
 • Odbiór w salonie
  W przypadku wyboru tej metody dostawy czas realizacji zamówienia wynosi zazwyczaj do 72 godzin. Do czasu realizacji zamówienia nie wliczają się weekendy i dni wolne od pracy.

Czy mogę otrzymać fakturę razem z przesyłką?

Oczywiście, ale pod warunkiem zaznaczenia takiej opcji w trakcie składania zamówienia oraz wypełnienia wszystkich pól danymi wymaganymi do wystawienia faktury VAT. Dokument zostanie dołączony do przesyłki.

Czy mogę odebrać zamówiony produkt osobiście?

Towar można odebrać w salonach marki Medicine i Answear. (sprawdź listę Salonów>>)

Mam już konto w sklepie, ale nie mogę się zalogować. Co robić?

Jednym z najczęstszych powodów takiej sytuacji jest błędnie wpisywany login (adres e-mail) lub hasło do konta sklepu. Jeśli zapomniano hasła – prosimy kliknąć w link „Przypomnij hasło” dostępny na stronie logowania. Nowe, losowo wygenerowane hasło zostanie wysłane na adres e-mail podany przy rejestracji. Jeśli mimo poprawnego hasła, nie udało się zalogować - prosimy o kontakt, na pewno pomożemy ;)

Czy może zdarzyć się, że moje konto zostanie zablokowane?

Administrator sklepu ma prawo zablokować konto użytkownikowi w przypadku złamania Regulaminu. Jeśli doszło do takiej sytuacji, skontaktuj się z nami, a na pewno rozwiążemy tą sytuację.

Czy mogę zapłacić za zamówienie tradycyjnym przelewem?

Tak, ale za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych DotPay.pl. Wystarczy złożyć zamówienie, wybierając w rodzaju płatności „Płatność on-line (przedpłata)”. Wygenerowany druczek należy wydrukować lub przepisać dane do przelewu na czysty formularz przelewu.

Jak najlepiej dobrać odpowiedni rozmiar?

Przy każdym produkcie zamieściliśmy tabelę rozmiarową. Wystarczy kliknąć w link „Tabela rozmiarowa” umieszczony na karcie produktu i przy wyborze np. bluzki kierować się zamieszczonymi tam parametrami. To ważne, aby ściśle opierać się o tabelę powiązaną z danym produktem, gdyż mogą one być różne w zależności od marki czy przeznaczenia (rozmiarówka damska lub męska).
Ustalenie odpowiedniego rozmiaru wymaga zmierzenia swoich wymiarów i porównania wymiarów z wymiarami w tabeli. Jeśli chcesz poznać dokładne wymiary produktu skorzystaj z opcji " zapytaj o produkt". Dokonamy pomiaru i wyślemy odpowiedź na wskazany adres email.

 

W OCZEKIWANIU NA PRZESYŁKĘ...

Czy moje zamówienie zostało już wysłane?
Informacje o aktualnym statusie zamówienia dostępne są w zakłądce "Moje konto" . Dodatkowo, na konto e-mail podane przy realizacji zamówienia wysyłane są wiadomości z aktualną informacją o statusie zamówienia ("Przekazanie zamówienia do magazunu", "Potwierdzenie wysyłki realizacji zamówienia" itp.).

Kurier przyjechał z przesyłką, ale nie było mnie w domu. Co mam zrobić?
Kurier powinien jeszcze dwa razy ponowić próbę dostawy pod wskazany adres. Taka opcja jest gwarantowana w usłudze, jaką wysyłamy nasze przesyłki. Nie wiąże się to oczywiście z żadnymi dodatkowymi opłatami dla odbiorcy.

Czy mogę otrzymać przesyłkę w sobotę?

Aktualnie umożliwiamy dostawę zamówień jedynie w dni robocze.

Co jeśli przesyłka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W takiej sytuacji, przede wszystkim nie należy odbierać przesyłki od kuriera. Jeśli dostarczona przesyłka budzi wątpliwości, a opakowanie jest np. uszkodzone, prosimy o odmowę jej przyjęcia i poinformowanie nas o zaistniałej sytuacji. Postaramy się jak najszybciej przesłać nowy produkt lub zwrócić wpłaconą należność.
Dokładniejsze obejrzenie paczki jest możliwe jedynie po uiszczeniu opłaty za przesyłkę oraz po podpisaniu dokumentów przewozowych. W rzeczywistości kurier nie ma obowiązku uczestniczenia w tym procesie, ale można poprosić go, aby zaczekał do momentu sprawdzenia przesyłki. W sytuacji, gdy kurier nie zgodzi się na takie rozwiązanie, należy pamiętać (ewentualnie przypomnieć spedytorowi), że w razie uszkodzenia kurier będzie musiał przyjechać jeszcze raz w celu sporządzenia protokołu szkody.
W momencie wykrycia szkody i sporządzenia protokołu, przesyłka pozostaje u adresata. Gwarantujemy, że pomożemy w procesie odesłania towaru do naszego sklepu i w dalszym załatwieniu sprawy.

Czy można „odłożyć” wysyłkę zamówienia na późniejszy termin?

Oczywiście, że jest to możliwe, ale jedynie do momentu, gdy towar nie został już skompletowany w magazynie i przekazany kurierowi. Jeśli zamówienie jest na etapie realizacji, proszę skontaktować się naszym Biurem Obsługi Klienta, ew. wpisać zastrzeżenie o późniejszej wysyłce w "Uwagach do zamówienia". Zamówienia opłacone możemy odroczyć o dowolną liczbę dni, zamówienia za pobraniem - max o 7dni.

Czy kurier skontaktuje się ze mną przed dostawą?

Kurierzy nie mają obowiązku kontaktowania się z odbiorcą przesyłki przed jej dostawą, dlatego też nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować. Tak naprawdę to indywidualna kwestia każdego spedytora, ale z doświadczenia możemy powiedzieć, że kurier zazwyczaj dzwoni do adresata przed dostawą (zazwyczaj z samego rana).

 

MAM ZAMÓWIONY PRODUKT I CO DALEJ?

W jakich godzinach mogę kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta?

Nasi Konsultanci Biura Obsługi Klienta są do dyspozycji w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 17.00.

Jakie dokumenty powinny znajdować się w przesyłce?

Do przesyłki zawsze dołączamy paragon lub fakturę VAT (jeśli klient zaznaczył chęć otrzymania takiego dokumentu podczas składania zamówienia) oraz dokument zwrotu towaru.

Czy mogę zwrócić bieliznę?

Bieliznę, tak samo jak każdy produkt oferowany w naszym sklepie, można zwrócić w terminie 30 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki.

Co mam zrobić jeśli kurier dostarczył uszkodzoną przesyłkę, ale nie został sporządzony protokół szkody?

W takich sytuacjach reklamacja produktu uszkodzonego podczas transportu jest utrudniona, ale możliwa do zrealizowania. Jeśli przesyłka zostanie odebrana bez wcześniejszych oględzin, należy jak najszybciej skontaktować się z firmą kurierską DPD Polska Sp. z o.o. pod numerem +48 22 577 55 55+48 22 577 55 55 i zgłosić chęć sporządzenia protokołu szkody. Gdy przyjedzie kurier, należy z nim sporządzić protokół, zaznaczając skrupulatnie wszystkie szczegóły. Proszę zwrócić uwagę na to, czy dokument jest wypełniany zgodnie ze stanem faktycznym.
Proszę pamiętać o tym, aby towar podczas spisywania dokumentu był zapakowany w te same materiały, w których odebrany został od kuriera za pierwszym razem. Jest to bardzo ważne dla pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.
Wypełniony i podpisany protokół należy odesłać do naszego sklepu razem z reklamowanym produktem. Dla bezpieczeństwa, przed nadaniem paczki warto dokonać kserokopii ww. Dokumentu.